preloader

.. در حال بارگذاری ..

7 آبان 1401 0 Comments

معرفی ساتیاناندا

ساتیاناندا سبکی از یوگا است که توسط سری سوامی ساتیاناندا ساراسواتی معرفی شده و توسط شاگردانش توسعه یافته است و شامل تمرین‌هایی بر اساس منابع قدیمی و سنتی است. یوگا ساتیاناندا از تمرین‌ها به روش سنتی استفاده می‌کند، «آسانا» (وضعیت‌ها) برای متعادل کردن بدن و ذهن، «پرانایاما» (یا تمرین‌های تنفسی) برای کار در زمینه انرژی بدن (مانند  «کی» و «چی» روش های دیگر) و از مدیتیشن برای آرامش و تمرکز ذهن استفاده کنید. همچنین آموزش و تشویق سبک زندگی یوگا به دیدگاه جامع تری نیاز دارد. یوگا را به عنوان پایه در نظر می گیریم اما آن را در تمام جنبه های روزمره زندگی  خود به کار می بریم.

سبک یوگاِ ساتیاناندا، در مورد کیفیت سر، قلب و دست ها(هوش، احساسات و عمل) سخن می گوید و تلاش می کند تا ابعاد فیزیکی، روانی و معنوی یوگا را در هر تمرین ادغام کند. تکنیک یوگانیدرا نیز ابداع ساتیاناندا است.

برای شرکت در کلاس یوگا در سعادت آباد کلیک کنید

این سبک یوگا نسبت به بسیاری از سبک ها آرام تر است و بارزترین ویژگی آن، تاکید بر خودآگاهی (آگاهی از بدن همراه با تجسم بدن در حین تمرین و پس از تمرین و آگاهی از هیجانات)، آگاهی از تنفس، رهایی و وانهادگی آگاهانه بدن و ذهن و توجه آگاهانه به حال است که نتیجه آن گسترش آگاهی در همه حوزه‌های زندگی افراد است.

در کلاس یوگای ساتیاناندا شما ترغیب می شوید تا درباره همه جنبه های شخصیت خود از طریق یوگا یاد بگیرید. در این سبک اعتقاد بر این است که تغییر، فرآیندی است که به صورت طبیعی و به عنوان نتیجه تمرین منظم با آگاهی کامل رخ می دهد نه با اجبار ذهن و بدن فراتر از حد آن.

 

پرانایاما

بسیاری از مدارس یوگا در آموزش پرانایاما مردد هستند، جایی که از نفس برای تنظیم انرژی استفاده می شود. سبک ساتیاناندا این اعمال را به طور سیستماتیک و بر اساس نیازهای فرد منتقل می کند و با ساده ترین تمرین ها شروع می شود که در مدت کوتاهی تأثیراتی را ایجاد می کند که می تواند در بدن و ذهن احساس شود. این تمرین‌ها شامل تنفس شکمی است که می‌تواند باعث آرامشی عمیق شود، تنفس کامل یوگی که از تمام ظرفیت شش ها استفاده می‌کند و نادی شودانا، که به عنوان تنفس تناوبی شناخته می‌شود، که تعادل را در بدن و ذهن ایجاد می‌کند. پرانایاما مبتنی بر سنت هزاران ساله است و این به طور سیستماتیک از طریق سبک یوگا ساتیاناندا در دسترس است.

 

برای شرکت در کلاس ساتیاناندا کلیک کنید

 


منبع

senderismoeuropa.com

.iranbiharyoga.com

برای ما یادداشتی بنویسید

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand