preloader

.. در حال بارگذاری ..

28 آذر 1401 0 Comments

کنترل خشم با یوگا

خشم یکی از واکنش های طبیعی انسان است، ولی اغلب به عنوان احساسی منفی از آن یاد می شود. خشم منشاء بسیاری از بیماری ها مانند سکته های قلبی و مغزی، انواع بیماری های گوارشی وانواع سرطان‌ها است، برای همین گفته می شود که باید سعی کنیم تا حد امکان خشمگین نشویم. خشم مثل ترس، احساسی است که ممکن است ناگهانی و ناخواسته بوجود بیاید، آنچه خطرناک است ماندن و توقف زیاد درخشم است. خوشبختانه خشم و دیگر احساس های منفی قابل کنترل هستند و می توان از بروز یا ادامه ی آنها جلوگیری کرد. تمرین های یوگا یکی از بهترین راه حل ها برای کنترل خشم است. تمام حرکات یوگا موجب افزایش آرامش شده و به ما کمک می کند که ازبروز احساسات منفی پیش گیری کنیم.

یوگا برای درمان بیماری ام اس (۱)

در اینجا یک سیکل ضد خشم را به شما معرفی می کنیم که می توانید هر روز آنرا انجام دهید. بهترین زمان برای انجام این سیکل صبح‌ها قبل از صرف صبحانه است، بدین ترتیب آماده می شوید تا روزی آرام و شاد را آغاز کنید و از حوادث ناگهانی که امکان دارد باعث خشم شما شوند در امان بمانید.

نکته مهم این سیکل این هست که باید حداقل 6دور انجام شود. هر سمت 3 دور.

شروع:  دروضعیت دو زانوروی زمین بنشینید. کف دست ها را روی ران ها بگذارید. یک دم و بازدم عمیق می گیریم و برای چند ثانیه در حرکت می مانیم.

 

وضعیت سجده:  آهسته از حالت نشسته به وضعیت سجده بروید. به جلو خم شده، کف دست ها و ساعدها و پیشانی را روی زمین بگذارید. پاها ثابت، در حالت دو زانو باقی بمانند. 10 دم و بازدم در این حالت بمانید.

 

وضعیت گاو: در حالی که کف دست ها و زانوهایتان روی زمین است بلند شوید طوری که دست ها و ران ها عمود بر زمین باشند. دم عمیق گرفته و سروگردن را به سمت بالا می کشیم. پشت را به داخل قوس می دهیم. 10 دم و بازدم در این حالت بمانید.

یوگا برای درمان بیماری ام اس (۲)

وضعیت گربه: در حالی که دست ها و ران هایتان همچنان ثابت و عمود بر زمین است. دم عمیق گرفته و همراه بازدم عمیق، سر را به داخل آورده و پشتتان را به خارج قوس دهید. در این وضعیت ۱۰ ثانیه با تنفس طبیعی توقف می کنیم.

 

وضعیت دم گربه: دست چپ را همراه پای راست از زمین بلند می کنیم و صاف وکشیده در بالا نگه می داریم. سر روبه رو، پای چپ و دست راست عمود بر زمین باشند، 10 دم و بازدم در این حالت بمانید.

 

وضعیت سگ سرپایین: کف هر دو دست و پنجه هردوپا روی زمین باشد. کفل را بالا می کشیم. زانوها و آرنج ها کاملا صاف و کشیده باشند.  با تنفس طبیعی ۱۰ ثانیه در این وضعیت توقف می کنیم. سپس در وضعیت سجده قرار میگیریم.

 

سیکل را مجددا تکرار می کنیم. دردوردوم، در حرکت دم گربه، جای دست ها و پاها در سمت چپ و راست عوض می شوند.

برای شرکت در کلاس یوگا در سعادت آباد کلیک کنید

تهیه و ترجمه: آذین ملکی


SatyamYoga

** استفاده از مطالب مجموعه ساتیام یوگا با ذکر منبع بلامانع است **

برای ما یادداشتی بنویسید

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand