preloader

.. در حال بارگذاری ..

29 آبان 1401 0 Comments

21 فایده یوگا برای آقایان !

امروزه، کلاس‌های یوگای بیشتری نسبت به گذشته وجود دارند. اما بسیاری از مردم، بخصوص مردان، به درستی نمی‌دانند که در کلاس یوگا  چه اتفاقی می‌افتد و باید چه احساسی در مورد آن داشته باشند. بیشتر آقایان بر این باورند که یوگا یک ورزش زنانه است، زیرا برخی از حرکات یوگا آرام و آهسته انجام می شود و فاقد تحرک و سرعت شدید اهستند به همین منظور در اینجا به بررسی 21 دلیل انجام یوگا برای آقایان می پردازیم:

1)هضم بهتر
یوگا می‌تواند به هضم غذا کمک کند. انجام حرکات خاصی در  یوگا عضلات بالا تنه را قدرتمند می‌کند و انعطاف‌پذیری آنها را افزایش می‌دهد.

2)کاهش استرس
فشاری که در محل کار بر مردان وارد می شود برای آنها بسیار سخت است. استرس کار می‌تواند مشکلاتی برای سلامتی‌شان ایجاد کند. استرس موجب فشار خون و افسردگی می‌شود. یوگا می‌تواند از میزان استرس بکاهد.

3)کاهش درد
انجام یوگا باعث می شود که فرد برای انجام ورزش‌های سنگین آماده شود.

4)افزایش استقامت
در انجام ورزش‌های استقامتی تنفس نقش بسیار اساسی دارد. انجام یوگا گنجایش ریه‌ها را افزایش می‌دهد و اکسیژن رسانی به خون بیشتر می شود.

5) استراحت سالم
یوگا می‌تواند یک روشی برای استراحت کردن  باشد. یوگا این امکان را به افراد می‌دهد تا خود را از احساسات منفی رها کنند و ذهن آرام‌تری داشته باشند.

6)فواید قلبی و عروقی
بسیاری از کلاس های یوگا ضربان قلب شما را افزایش می دهد و به تقویت اندام قلب  کمک می کند. یوگا قدرتی یا کلاس های سبک وینیاسانا، فنجان چای هر کس نیست، اما می توانند آسوده خاطر باشند که فواید شگفت انگیز را به دست می‌آورند.

 7)جوانتر به نظر برسید

مهم نیست که چه سنی دارید، یک تمرین منظم یوگا  حس جدید از پویایی و سرزندگی را به ارمغان می آورد.

8)خواب بیشتر

اگر شما هم یکی از میلیون ها انسانی هستید که شب ها با اختلالات خواب درگیر هستند، یوگا تمرین شگفت انگیزی برای شماست. یوگا به ذهن و بدن شما آرامش می دهد.

برای شرکت در کلاس یوگا در سعادت آباد کلیک کنید

9) بهبود عملکرد جنسی

یوگا استرس را کاهش داده و به داشتن خواب بهتر کمک می کند. از آنجا که استرس از عوامل بهم ریختگی هورمون های بدن از جمله هورمون های جنسی می شود، یوگا با کاهش دادن اضطراب و استرس باعث منظم کردن سطح هورمون ها و ترشح به اندازه و به موقع آنها می شود. افزایش  سرعت گردش خون یکی از فواید تمرینات یوگاست که خود درایجاد تعادل بدن و عملکرد به موقع اندام ها و هورمون ها نقش اساسی دارد.

10) یوگا باعث کاهش وزن و تقویت عضلات می شود

در مطالعه‌ای که توسط مجله Alternative Medicine  انجام شد، مردان که اضافه وزن داشته اند و یوگا انجام میدادند در عرض 10 روز چهار پوند وزن کم کردند.

11) موفقیت شخصی

هیچ چیز نمیتواند  خشنودی شما را از اینکه مدت ها برای انجام یک آسانا تمرین کرده اید را ازبین ببرد.

12) پیشرفت در ورزش های دیگر

یوگا عملکرد کلی و عمومی شما را بهبود می بخشد و اهمیتی ندارد چه ورزشی انجام میدهید، فوتبال یا ورزش های دیگر.

13) افزایش اعتماد به نفس

یوگا می تواند به مردان کمک کند که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، به ویژه با افزایش سن. تناسب اندام  و افزایش انعطاف پذیری  و پیشرفت در حرکات به معنی اعتماد به نفس بیشتر است. یوگا شامل پیچ ها و خم‌های زیادی است که دیسک‌های ستون فقرات شما را انعطاف‌پذیر نگه می‌دارد و تعادل شما را بهبود می‌بخشد.

14) مزایای هوازی

شرکت در کلاس یوگا، میزان ضربان قلب شما را افزایش می دهد و کمک می کند که با انجام تمرینات هوازی به تناسب اندام برسید.

15) تنفس را بهبود می بخشد

بخش زیادی از یوگا بر تنفس کانون مند است. شاید تا کنون به چگونگی عمل تنفس خود توجه نکرده باشید و فکر کنید که کاملا طبیعی نفس می کشید. ولی با عمل به تمرینات یوگا که بر کنترل دم و بازدم بخصوص در هنگام انجام حرکات تاکید بسیار دارد، متوجه می شوید که شیوه تنفس صحیح کدام است. در یوگا به جای آنکه تنفس تندتر شود کندتر می شود. دم و بازدم های عمیق و طولانی ظرفیت ریه های شما را بالا می برد و باعث می شود اکسیژن بیشتری وارد خون گردد. این درست همان حس سرخوشی است که بعد از انجام حرکات یوگا به انسان دست می دهد و بیشتر دوندگان بعد از مدتی دویدن سریع و طولانی، به آن دست پیدا می کنند.

فواید یوگا بارداری

16) خلاقیت ذهن

یک ذهن آرام می تواند خلاقیت شما را افزایش دهد. شما مجبور نیستید هنرمند یا یک موسیقیدان باشید که از این خلاقیت بهره مند شوید. خلاقیت دوست همیشگی است زمانی که در تلاش برای یافتن راه حل یا جستجوی پاسخ در هر حوزه ای از زندگی هستید.

17) بهبود تعادل

یوگا افزون بر منعطف سازی و تقویت عضله ها، شامل حرکات تعادلی نیز هست. حرکت های ایستادن روی یک پا، ایستادن روی سر و یا شانه ها از حرکت های یوگا برای حفظ و ایجاد تعادل در جسم و ذهن هستند. با انجام یکسره این تمرین ها کم کم حس برقراری تعادل در بدن افزایش پیدا می کند و شخص می تواند تعادل خود را چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی در همه وقت حفظ کند.

18) انرژی بیشتر

تناسب اندام، ذهن آرام تر و تغذیه بهتر می تواند سطح انرژی شما را بالا ببرد.

19)رهایی از رقابت

در یوگا بجای رقابت با همکلاسی خود در ایستادن روی دست ها، باید به پیشرفت فردی و ارزیابی شخصی خود اهمیت دهید.

20) تمرکز بیشتر

21)  و بهتر شدن در زندگی

برای شرکت در کلاس یوگا کلیک کنید

 

تهیه و ترجمه: آذین ملکی


** استفاده از مطالب مجموعه ساتیام یوگا با ذکر منبع بلامانع است **

منابع

www.ommagazine.com

www.skill-yoga.com

www.ayur-veda.ir

www.danesheyoga.com

 

اشتراک گذاری :

برای ما یادداشتی بنویسید

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand