preloader

.. در حال بارگذاری ..

من آذین ملکی ، مدیر مجموعه ساتیام یوگا هستم

حدود یک دهه پیش با ورزش یوگا آشنا شدم. مدتی به صورت تفریحی شروع به رفتن کلاس های آموزشی کردم. بعد از دوره کوتایی متوجه علاقه درونی ام به این ورزش شدم. با تکمیل مطالعاتم نسبت به این رشته پر رمز و راز موفق شدم مربی گری درجه 3 یوگا از فدراسیون ورزش های همگانی را دریافت کنم تا پا به عرصه حرفه ای این کارزار بگزارم. افتخار مربی گری در سالن ورزشی فردوس و برگزاری دوره های یوگا و روانشناسی در موسسه زنان آگاه از داشته ام. در حال حاضر با گروهی حرفه ای و همدل مشغول تربیت شاگردان خوب در استودیو ساتیام یوگا هستیم. کلاس یوگا در سعادت آباد

آشتانگا یوگا

یوگای کودکان

هاتا یوگا

تاریخچه استودیو ساتیام یوگا

در آغاز راه، سال 1395

از سال 95 یوگا را به صورت تفریحی انجام می دادم، صرفا جهت پر شدن وقت. رفته رفته متوجه علاقه ام به این ورزش شدم و شروع به مطالعه درباره سبک های یوگا کردم. هر روز که میگذشت متوجه نکات زیبایی در این ورزش می شدم.

کرونا، شروع چالش ها

با شروع کرونا برای دوره های مربیگری یوگا اقدام کردم. در حالی که در حال گذراندن دوره های مربیگری بودم در کمیته یوگا شمال شرق تهران عضو بخش پژوهشی شدم و به خاطر عملکرد خوب پبشنهاد دبیر کمیته یوگا شمال شرق تهران را دریافت کردم.

اوج گیری افتخارات

23 آذر سال 99 مسابقات یوگا Fume هند شرکت کردم و به عنوان نفر اول این مسابقات انتخاب شدم. در ادامه موفقیت های شخصی سال بعد یعنی 1400 در لیگ برتر یوگای ایران شرکت و مفتخر به دریافت مقام دومی مسابقات یوگا استان تهران شدم.

ادامه یوگا پژوهی

مقاله ای در مورد یوگا و MS نوشتم که در مجله دانش یوگا به چاپ رسید. همچنین 2 دوره یین یوگا و مربیگری 200 ساعته موسسه Omology در مالزی را به صورت گروهی ترجمه نمودم. در حال حاظر ترجمه کتاب یوگا و کریا نوشته ساتیاناندا ساراسواتی را در دست داریم.

ساتیام به چه معناست

ساتیام در سانسکریت به معنی صداقت و راستی می‌باشد. سات به معنای «آنچه که حقیقت دارد» و یام به معنای «نگه داشتن» «بررسی کردن» است. می توان آن را به عنوان "آنچه وجود دارد، آنچه که هست" توصیف کرد. در هندوئیسم و فلسفه یوگا، ساتیام بررسی یک حقیقت مطلق یا بالاتر است - حقیقت نهایی. این حقیقت بیشتر با خود الهی یا بالاتر مرتبط است. به عنوان مترادف برای ساتیام در فلسفه یوگا، ساتیا دومین یاما از پنج یاما یا قواعدی برای زندگی اخلاقی است که در یوگا سوترای پاتانجلی شرح داده شده است. ساتیام، حق گویی یا همیشه راست گفتن، حقیقت اندیشیدن و با در نظر گرفتن حقیقت عمل می کند.

Satyam yoga

یوگا برای سلامتی شما مهم است، لطفا به جمع ما بپیوندید!

اثرات یوگا بر روی بدن فیزیکی بنیادی و اساسی می باشد. اگرچه این تاثیر فقط به دلیل انجام آساناها نیست. ایجاد قدرت وانعطاف و بهبود فرم بدن و متعادل کردن آن خود به تنهایی کافی است. اما این موارد به نوبه خود باعث جلوگیری از بسیاری از بیماری های مرتبط و همچنین تسریع در درمان آنها می شود . تحقیقات علمی نشان داده است تمرین مرتب یوگا باعث انعطاف بیشتر در ماهیچه ها و افزایش دامنه حرکتی مفاصل می گردد. تمرین آسانا ها، به ویژه می تواند باعث بهبود جریان خون در بدن شود. قلب قویتر و آرامش در رگ های خونی باعث بهبود جریان خون شده و خون نیز با تغییراتی که درآن ایجاد می گردد سالم تر می شود.

هنرجویان درباره ما چه می گویند؟

author

الهام.ح

خانه دار

حدود 6 ماه در دوره های مبتدی یوگا زیر نظر استاد ملکی مشغول تمرین بودم. تمرکز داخل منزل و نگهداری بهتر از فرزندم از تاثیرات ورزش در این مجموعه بود.

author

گیتی محمودی

کارمند

چند سال پیش دو دوره ورزش یوگا را شرکت کرده بودم. با شیوع کرونا و استارت دوره های آنلاین ساتیام یوگا موفق شدم بعد مدت ها دوره جدید یوگا را شروع کنم.

author

مهسا بشیری

دانشجو

به تشویق دوستان برای بهتر شدن استرس های تحصیلیم دوره های یوگا را ثبت نام کردم. از خانوم ملکی بابت زحماتی که برام کشیدن تشکر میکنم. تاثیر یوگا دیدنی بود.

author

ع.عباسی

خانه دار

با شروع پیش دبستانی فرزندم را به یوگا کودکان میبرم. 1 سالی است که در باشگاه حضور داریم. اعتماد به نفس و قوی تر شدن ماهیچه های فرزندم قابل حس است.

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand